Ana sayfa Eğitim Okul Öncesi Anaokulu

Anaokulu

270
0
PAYLAŞ

Kadının toplum hayatında çalışmaya başlaması ile bazı sorunlar gün ışığına çıkmaktadır. Bunlardan biri de evlilik sonrası bebek olması ve 3 yaş sonrası nereye bırakacağınız sorusu? Çalışan bir anne iseniz ve çocuğunuzu anneanne ya da babaannenin büyütmesini istemiyorsanız, yada aile büyükleriniz sizden uzakta ise yada kendi yaş grubunda daha mutlu olacağını düşünüyorsanız tek çare.

 

İster devlet anaokulu olsun ister özel yada yarı özel anaokulu olsun ufak bir araştırma sonucu çocuğunuzu güvenli ellere teslim edebilirsiniz küçük çaplı bir araştırma sonucunda…

Çocuğunuz gün boyu sıcak ev ortamında güvenli öğretmenlerin eşliğinde gerek uyku ve gerekse yeme içme gibi ihtiyacını karşılayacağı gibi anaokulu etkinlikleri ile de arkadaş çevresi oluşturup hoşça vakit geçirecektir.

 

           Anaokulu etkinlikleri el becerisi,hafıza sözcük zenginliği gibi beceriler kazandırdığı gibi çağında da başarılı olması için bir ilk adım olarak görülmektedir.Anaokulu etkinlikleri gerek bireysel gerekse grup çalışmaları ile çocuklara hayatta başarının anahtarını da sunmaktadır. Saklambaç, resim boyama kağıt kesme ve yapıştırma ile şekiller elde etme,sayı ve rakamları tanıma çocuk şarkıları öğretilerek ezberleme yeteneği geliştirme gibi anaokulu etkinlikleri her okulda mevcut etkinliklerdir farklılığı olsa bile ortak paydadır.

Anaokulu biraz masraflı bir okul olsa da çocuğunuzun güvenli ellerde olması maddiyatı ikinci plana atmaktadır. Her yapılan etkinliğe göre anaokulu malzemeleri satın alınması için öğretmenler tarafından öğrencilerine verilir. Okulun anlaşmalı olduğu kırtasiyelerde anaokulu malzemeleri satılmakta olup ayrıca kırtasiye kırtasiye gezmeye gerek yoktur ihtiyaçlar için. anaokulu malzemeleri zaten her yerde bulunabilecek malzemeler olduğu için güçlükte çekilmemektedir.

 

           Anaokulu fiyatları ister devlet te olsun ister özelde cüzi de olsa ücrete tabidir. Ayrıca çocukların beslenmesi ailelere ait olduğu için ayrıca bir harcama gerektirmektedir anaokulu fiyatları farklılık yaratsa da size ve çocuğunuza uygun bir anaokulu elbette bulunur. Anaokulu eğitimi alan çocuklar sosyalleşme,kelime hazinesi bolluğu, elbecerisi kazanma gibi birçok aktivite de başarılı olmaktadır. anaokulu fiyatları devlet ve yarı devlet okullarında ödemek istemiyorsanız il ya da ilçe milli müdürlüklerine başvurabilir çocuğunuzun kayıt ücretini ödemeyebilirsiniz.özgüvenli çocuklar eğitimle oluşur.