Ana sayfa Eğitim Okul Öncesi Çocuk Etkinlikleri

Çocuk Etkinlikleri

357
0
PAYLAŞ

Birçok anne ev de bütün gününü çocuğuyla geçirmek zorunda olabilir. Çalışıyorsa eğer hafta sonu bütün gün beraber vakit geçirebilirler ev de. Ancak her mutlaka bir zaman sonra “anne ben sıkıldım, hadi bir oyun oynayalım diyecektir. Anne çocuğunu anaokuluna gönderiyorsa zaten çocuklara birçok anaokulu etkinlikleri yapılacaktır.Yapılan etkinlikleri çocuklar için oldukça faydalıdır. Anne çocuğunu göndermeden okulun nasıl bir anaokulu etkinlikleri var öğrenmelidir.Aslında çocuk etkinlikleri konusunda binlerce faaliyet bulabilirsiniz.Hemen hemen birçok yer de çocuk etkinlikleri yapılmaktadır. Siz de çocuk etkinlikleri yapılan yerlerden yararlanabilirsiniz.

Farklı Yaş Çocuk Etkinlikleri

Farklı yaş gruplarını kapsayan çocuk etkinlik faaliyetlerini öğrenip çocuğunuzla çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. 3 yaş etkinlikleri, 4 yaş etkinlikleri,5 yaş etkinlikleri hatta etkinlikleri adıyla birçok çocuk etkinlik faaliyetleri vardır.Zamanla sizler de çocuk etkinlik konusunda birçok başarı elde edebilirsiniz. Çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun onu memnun etmek için sürekli oyuncak almak zorunda değilsiniz. Çocuk sadece oyuncakla mutlu olmaz ve kendini geliştiremez. Bırakın teknolojik son model oyuncakları.

Çocuk Etkinlikleri

Alın elinize kağıt kalemlerinizi, makas, karton,yapıştırıcı,renkli kağıtlar,oyun hamuru,tahta kalem boyalar,pamuk… ve daha bir sürü materyal. Oturun çocuğunuzla kendi oyuncağınızı kendiniz yapın. Hem gülün hem eğlenin. Hem öğrenin hem öğretin mutluluğun ve çocuğunuzla gülmenin tadını çıkarın. Unutmayın ki çocuğunuz oyuncak değil sizi tercih edecektir. Çocuğunuzun yaşı önemli değil yeter ki siz isteyin. 3 yaş etkinlikleri, 4 yaş etkinlikleri, 5 yaş etkinlikleri araştırıp öğrenin her gün istediğiniz uygulamayı yapabilirsiniz.

 

 3 Yaş Etkinlikleri

 

3 yaş çocuğu bağımsız olmak ister. Artık kendini aile bireylerinden biri olarak gördüğünden gelişime açık bir dönemdedir. 3 yaş etkinlikleri nelerdir? 3 yaş çocukları oyun hamurlarına bayılırlar. Ev de kendiniz hazırlarsanız daha güvenli oyun oynayabilir isterseniz de hazır alabilirsiniz. Bir sürü şekil yapıp el becerisini geliştirebilir.

 

 4 Yaş Etkinlikleri

 

4 yaş etkinlikleri nelerdir? Pamuktan resim yapabilirsiniz veya kartondan mükemmel oyuncaklar çıkarabilirsiniz. Son zamanlar da annelerin en çok tercih ettiği etkinliklerden birisi de kartondan oyuncaklar yapmaktır. Yine çocuğunuz için kuklalar yapıp konuşturabilir veya gölge oyunu oynayabilirsiniz. Hem de bize çok tanıdık ve çocukların da çok sevdiği Hacivat-Karagöz oyununa çocuklar bayılırlar böylece çocuğunuzun düşünme ve konuşma becerisi de gelişecektir. 5 yaş etkinlikleri veya okul öncesi etkinlikleri olarak bir sürü oyun deneyebilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki makaleÇocuk Etkinlik
Sonraki makaleAnaokulu Etkinlikleri