Ana sayfa TV Sinema Reklamlar Çocuk Reklam

Çocuk Reklam

361
0
PAYLAŞ

Çocuk reklamları ve çocuk reklam oyuncuları :

 

Reklam sektörü çok büyük bir pasta. Özellikle bazı TV kanalları o yüzden reklamlara büyük önem vermektedir. Reklamları en alıcı şekilde sunmanın yolu olarak oyuncuları kullanmaktadırlar. Çocuk reklamları daha dikkatli izlenmekte o ürünün satışını olumlu etkilemektedir.

 

Her tür reklamın içine bir çocuk yerleştirmek mümkün. Haylaz ya da uslu, masum çocuk reklamları yaratmak mümkün ürünle alakalı. Çocuk reklamları başta küçük çocuklar olmak üzere her yaştan insanın zevkle seyrettiği reklamlardır. Bebek bezi reklamlarından, dondurma reklamlarına kadar çok çeşitli ürünlerde tanıtım yüzü olarak çocuklar kullanılır. Çocuk masumluğu simgelediği için daha cazibeli olmaktadır bu yolla. Kişiler reklamları tekrar tekrar izler ve küçük yaş grubu çocuk yüzleriyle karşılaşırlar. Bu halde içlerinde yaşadıkları mutluluk hali ürünle özdeşleşmelerine sebebiyet verir. Örneğin bebeğini doyuran yada altını temizleyen anne figürüne bu tip reklamlarda çok rastlamak mümkün. Yetenekli olan çocukların ilk adım olarak görüldüğü çocuk reklamları belki de ileride televizyon sektöründe başarının anahtarıdır.

çocuk reklam

Bütün bu güzelliklerin yanında çocuk çekilmesinde dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Giysi ya da dondurma reklamında oynatılacak bir kız çocuğunun sadece tanıtımı yapılan ürün ön planda çekilmelidir. Kız çocuğu makyaj ile farklı yansıtılmamalıdır. Ben güzelim egosu o yaştaki çocuğa absorbe edilmemelidir. Çocuğun kendi doğallığı ve sevimliliği ile çekilmelidir reklam. Dikkat edilmesi gereken bir diğer ayrıntı ise çocuk reklamları için oynanacak reklamın içeriğidir. Korku ve gerilim dikkat çektiği için günümüz reklamlarında sıklıkla rastlanılmaktadır. Bu tip reklamlarda oynayacak çocukların ileride psikolojik sorun yaşaması mümkündür.

 

           Çocuk reklam filmleri psikolog eşliğinde çekilmelidir. Çalışma koşulları da önemli bir ektir. Çocuğun günlük aktivitesini etkileyecek zaman dilimleri göz önüne alınmalıdır. Bu gibi teknik ve psikolojik durumlar dikkate alınarak çekilecek çocuk reklamları daha olumlu sonuçlar doğuracaktır. Hem izleyici hem de reklamı çekenler açısından. Anne ve babalar çocuklarını bu sektöre katarken iki kere düşünmeli. Çünkü hem başarı hem de başarısızlığın bıçak sırtı gibi önlerinde durduğu pamuk ipliği.

           Çocuk reklam sektörü hızla büyümekte olup yeni yüzler kazandıran ajanslar devreye girmektedir. Ajanslar ile yapılan antlaşmalar da dikkatlice okunmalı çocuğun mağduriyet yaşanmasının önüne geçilmelidir ebeveynlerce.