Ana sayfa TV Sinema Reklamlar Çocuk Reklamlarının Olumlu Etkileri

Çocuk Reklamlarının Olumlu Etkileri

239
0
PAYLAŞ

Medyada olan en iyi iletişim araçları üzerinde kabul edilen çocuk programları, çocukların üzerinde olumlu etkenleri olmaktadır. Çocukların çok fazla öğrenmesi gereken çeşitli alanlarda bilgiler sağlanmaktadır. Çocuk reklamları için çoğu yaş sınırlaması olan çocukların yaş seviyesine göre pek çok çeşitli alanlarda programların da içeriklerinde bilgiler sağlanmaktadır. Çocukların pek çok izleyebileceği diziler, filmler, şiddet içeren konular ve cinsellik içeren konular gibi çocukların olumsuz etkileyebilmektedir.

çocuk reklam

Bu nedenle çocukların psikolojilerini etkileyebilmektedir. Reklamların içerinde bulunan kurgular, yaratıcılıklar, müzikler, oyuncular ve mekanlar gibi bileşik bakımlarından eğlenceli olmalarından ziyade tehlikelerde arz etmektedir. Çocukların tüketimlerine önemli bir eylem olmayla birlikle beyinlerinin olumlu bir şekilde yetiştirmeleri çok önemli bir konu halini almaktadır. Çocuk reklamları, saniyeler ile tükenmekte olan, hızlı değişkenleri, renkleri ve müzik görüntüleri ile farklı yapılarda bulunan sayesinde çocukların gelecekleri bu yönde kurmaktadırlar.

 

Çocuklar geleceklerini bu şekilde kurdukları hayal çerçevelerini oluşturmaktadırlar. Birçok reklamların çocuklara olan etkisi tek başına olmamaktadır. İçinde büyümüş oldukları toplumların, medya araçları olmak üzere ve ailelerin de sosyalleşme statülerini, reklam bakışları ile beraber şekillenmektedir. Çocukların reklamlardan ve programlardan öğrendiği ve çocukların çevrelerin ve çocukların reklamlardan öğrendikleri ve algılayarak yorumladıkları yapı taşlarını ele almaktadır. Çocuk reklamları özellikle 4 ve 12 yaş üzerinde daha fazla etkileri olmaktadır. Çocuklar ise her konuyu neredeyse televizyonlardan öğrenmektedir.

En Çok İzlenen Çocuk Reklamları

 

Çocuklar genel anlamda animasyon türleri içeren programları ve çocuk reklam gibi daha çok konuları içeren daha çok izlemektedirler. Çocuk reklam olarak daha çok komiklik ve macera içeren reklamlara daha fazla ilgili davranmaktadır. Renkli dünyalar, eğlenceli müzikleri ve animasyon içeren çocuk reklam daha çok beğenilmektedir. Çocukların en çok beğendikleri reklam olarak, genelde anlamda bebek içeren ve çocuk içeren reklamları daha çok izlemekte ve daha çok ilgi göstermektedirler. Bunun yanında eğlenceli bebek bezi reklamlarında çıkan çocuklar ve güzel müzikleri ile içeren ve konu alan reklamlara daha fazla ilgi göstermektedirler. Çocuk reklamlarında oluşan eğlenceli müzikleri ve renkleri ile çocukların daha çok ilgisini çekmektedir.

PAYLAŞ
Önceki makaleÇocuk Reklamları
Sonraki makaleÇocuk Reklam