Ana sayfa Ürünler Oyuncak dolgu oyuncak

dolgu oyuncak

261
0
PAYLAŞ

Oyuncaklar çocukların kişilik ve hayal dünyasını geliştirmelerinde önemli bir rol oynadıklarından büyüklerin seçiminde özenli olmaları gerekir. Her oyuncağın birden fazla işlevi vardır. Örneğin dolgu oyuncak hem çocuğa arkadaşlık eder hem de hayal dünyasını geliştirir. Bebekler, ayılar, tavşanlar, köpekler, kediler ve kuklalar en çok dolgu oyuncak yapılanlardır. Ayrıca bir çok , oyuncak ayı gibi bir dolgu oyuncak ile uyumayı tercih eder. Bu şekilde kendisini yalnız hissetmez.

 

Bebekler kız çocuklarının gözdesidir. Bu konuda unutulmaması gereken tüm kız çocuklarının bebeğe ilgi duymadığıdır. Bazı kızlar oyuncak bebek yerine yapboz hatta arabalarla oynamayı tercih eder. Bu çocuğun kişilik yapısıyla ilgisi olup gayet normaldir. Günümüzde oyuncak bebekler adeta gerçekleri gibi acıkıyor, ağlıyor ve altlarını ıslatıyorlar. Ayrıca her türlü giysi ve araba gibi aksesuarları da oluyor. Sadece güzellik amaçlı oyuncak bebek üretimi de elbette devam ediyor. Bu oyuncak bebekler genelde yetişkinlerin küçültülmüş halleri oluyor. Bir çok kız çocuğu oyuncak bebek ile oynamayı ergenliğin yakın zamanlarına kadar bırakmıyor.

 

Erkek çocukları için oyuncak denince akla ilk oyuncak arabalar geliyor. Onları oyuncak uçak, oyuncak helikopter gibi oyuncaklar izliyor Ama en çok tercih edilen ise oyuncak arabalar oluyor. Üstelik günümüzde üretilen oyuncak arabalar uzaktan kumanda ile sürülebiliyor. Çocukların kendilerinin içine sığdığı ve sürebildikleri oyuncak arabalar da unutmamalı. Bu arabaları kız çocukları da çok seviyor. Aynı şekilde oyuncak helikopter de uzaktan kumandalı bir şekilde kullanılabiliyor. Uzaktan kumandalı oyuncak tır, helikopter, araba gibi oyuncaklar üç yaşından sonra kullanılmalı. İçlerindeki pil ve küçük parçalar üç yaş öncesi tehlikeli oluyor. Oyuncak kamyon, tır, araba ve benzerlerini alırken mutlaka yaş sınırlaması ibaresine dikkat edilmeli.

 

Ayrıca oyuncak tır, kamyon ve arabalarda çocuğun yaşına göre işlev seçilmelidir. Örneğin 2 yaşındaki bir çocuğa uzaktan kumandalı bir oyuncak helikopter alınmamalıdır. Onun yerine kırılmaz arabalar, oyuncak kamyon tercih edilebilir. Erkek olsun kız olsun oyuncak kamyon ve bebek gibi tek tip oyuncak da iyi değildir. Örneğin oyuncak tır gibi oyuncaklar logolardan yapılacak şekilde de bulunmaktadır. Bebekler, oyuncak tır, can kurtaran, yapbozlar, kuklalar hepsi çocuk dünyasında sevilir.

PAYLAŞ
Önceki makaleOyuncak Kamyon
Sonraki makaleOyuncak Helikopter