Ana sayfa Ürünler Oyuncak Oyuncak Tır

Oyuncak Tır

285
0
PAYLAŞ

Oyun çocuklar için ne kadar önemli ise oyuncaklar da o derece önemlidir aslında. Oyuncaklar çocukların yaratıcılığını destekleyip bazı beceri ve yeteneklerini daha da geliştirir. Çocuklar oyuncaklarla hem eğlenir hem öğrenirler. Mesela;renkleri, ağırlıkları, büyüklük-küçüklük, uzun-kısalık gibi. Çocuklar oyuncakları sayesinde birçok merakını giderir. Peki çocuğa her alınabilir mi veya hangi oyuncaklar alınmalıdır? İşte bu nokta da anne ve babaya büyük sorumluluk düşmektedir. Öğrenmeye aç olan çocuğu için yaşına ve cinsiyetine uygun oyuncaklar alınmalıdır. Günümüz de en çok tercih edilen oyuncaklar; oyuncak arabalar, oyuncak bebek, oyuncak kamyon, dolgu oyuncak, oyuncak helikopter, oyuncak tır, zeka oyunları, bulmacalar ve benzerleri.

 

Özellikle kız çocuklarının en çok tercihi oyuncak bebek veya dolgu oyuncak olmaktadır. Erkek çocukları ise daha çok oyuncak arabalar tercih ederler. Hemen hemen bütün erkek çocuklarının evinde renk renk oyuncak arabalar bulunur. Çocuklara sürekli oyuncak alınmamalı veya pahalı pahalı oyuncak alınmasına gerek yoktur aslında. Kendi oyuncağınızı ev de çocuğunuzla beraber hem de eğlenerek yapabilirsiniz. Emin olun çocuğunuz bu durumda çok daha mutlu olacaktır. Eviniz de kullanmadığınız kumaş veya çoraplardan dolgu oyuncak yapabilirsiniz. Kızınızla artan kumaş parçalarından oyuncak bebek için çeşit çeşit elbise dikebilirsiniz. Kızınız kumaşı keserken siz de dikersiniz bu durum da hem kızınız eğlenecek hem de el becerisi gelişecektir.

 

Oyuncak Seçimi İçin Yaş Önemli mi?

 

Evet önemlidir. Cinsiyet kadar yaş seçimi de önemlidir oyuncaklar için. Örneğin; yeni doğan bir bebek için alınacak oyuncak nasıl olmalıdır? 6. aydan itibaren renkli,hareketli oyuncak özellikle de çıngırak alınabilir. Diş kaşıyıcıları alınabilir. Hem oyuncak hem de çocuğun ihtiyacını karşılamış olacaksınız. 1 yaş çocuğunuza renkli toplar, oyuncak kamyon,oyuncak tır alınabilir. Renk renk bloglar da çocukların en sevdiği oyuncaklardandır. Blokları oyuncak kamyon içine doldurup boşaltabilir. Aynı şekil de oyuncak tır ile de özellikle erkek kendine birçok oyun bulabilir. Çocuğun yaşı biraz daha ilerleyince oyuncak helikopter alınabilir. Kızlar için de oyuncak helikopter ve uçaklar ilgi çekicidir.

 

 Neden Oyuncak Alınmalı?

 

Çocuk kendini gerçek yaşama bir bakıma oyunla hazırlamaktadır. Oyunlarını kurabilmesi için de oyuncak çocuk için çok önemlidir.

PAYLAŞ
Önceki makaleOyuncak Helikopter
Sonraki makaleOyuncakların Önemi